• Program "Dobry start"

Toruń, 29 czerwca 2021 r.

Oddział w Toruniu

Szanowni Państwo,

od 1 lipca 2021 r. nasza instytucja będzie realizowała rządowy program „Dobry start".

Od roku szkolnego 2021/2022 tzw. 300+ dla ucznia w ramach programu „Dobry Start” będzie obsługiwane i wypłacane przez ZUS. Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. Co ważne świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy wskazany we wniosku, a decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej

• Udział ZSO nr 1 w kampanii TYDZIEŃ ULGI

Drodzy Uczniowie!

Już prawie mija rok (szkolny) odkąd widzieliśmy się razem w naszej szkole. Stęskniliśmy się za Wami. Mamy nadzieję, że Wy za nami również. Dla wszystkich – szczególnie dla Was – był to rok bardzo stresujący i trudny. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Zrobimy wszystko, aby powrót był dla Was jak najmniej stresujący. Dlatego też nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii organizowanej przez Instytutu Psychologii UJ „Tydzień ulgi”. Jest to czas, w którym nie pytamy, nie robimy sprawdzianów i prac klasowych, nie zadajemy zadań domowych. Tygodniem ulgi objęte są klasy, które w czasie 17 - 30 maja 2021 r. uczą się stacjonarnie w szkole. Więcej informacji na stronie Kuratorium Oświaty: