SEKRETARIAT

23.09.2018 roku odbyła się uroczysta msza święta przy pomniku w Klamrach. Według różnych źródeł, od połowy października do 11 listopada 1939 roku rozstrzelano w tym miejscu od 2 do ponad 3 tysięcy osób, głównie przedstawicieli miejscowej inteligencji, m.in. nauczycieli, urzędników, księży, inżynierów, a także działaczy społecznych i politycznych, rolników, rzemieślników oraz 14 osób narodowości żydowskiej. Podczas uroczystości marszałek Piotr Całbecki wspólnie z proboszczem parafii pw. WNMP w Chełmnie - księdzem Adamem Ceynową oraz harcerzami pobrali symboliczną próbkę ziemi z miejsca kaźni Polaków w Klamrach. Ziemia będzie wmurowana w Pomnik Pamięci Ofiar Mordu Pomorskiego 1939 przy ul. Uniwersyteckiej w Toruniu, którego uroczyste odsłonięcie nastąpi 6 października. Podczas uroczystości nie zabrakło naszych uczniów, którzy, reprezentując szkołę, oddali hołd poległym mieszkańcom Chełmna i powiatu.

12

 13

14

Konkursy językowe 2018

image
 

KONKURSY JĘZYKOWE I OLIMPIADA

III Bieg Niepodległości

image
 

III BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 2018

Otrzęsiny 2018

image
 

OTRZĘSINY 2018