ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW CHEŁMNA I OKOLIC DO WZIĘCIA UDZIAŁU
W IV BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI,
KTÓRY ODBEDZIE SIĘ W PIĄTEK, 8 LISTOPADA 2019 R. O GODZINIE 11.00.
START SPRZED RATUSZA.
ZAPRASZAMY!!!

Oto link do filmu reklamowego: https://www.youtube.com/watch?v=F6IRo-DPf5k

72474766 2520706508009078 4199506081568784384 n

Attachments:
Download this file (Program-biegu.pdf)Program-biegu.pdf196 kB
Download this file (Regulamin.pdf)Regulamin.pdf278 kB

Stypendium "Prymus Pomorza i Kujaw"

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów "Prymus Pomorza i Kujaw".

Uczestnikami projektu mogą zostać uczniowie klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Stypendia przyznawane będą tym uczniom, którzy spełnią następujące kryteria:

• otrzymali w poprzednim roku szkolnym promocję do następnej klasy bądź świadectwo ukończenia szkoły;
  • uzyskali jedno z osiągnięć w konkursach lub olimpiadach określonych w załącznik nr 1 lub w załączniku nr 2 do regulaminu w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych,
  • uzyskali w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,
  • uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Nabór zakończony zostanie 30 września 2019 r.

Regulamin przyznawania stypendium oraz informacje na stronie internetowej https://edukacja.kujawsko-pomorskie.pl w zakładce Prymus Pomorza i Kujaw.

Informacji udzielają:

Maria Bartkowska
tel. 668 507 768

Jolanta Mrówczyńska
tel. 883 326 609

Piotr Nadolny
tel. 668 506 961

IMG 20190621 141207 362

Program Równać Szanse wspiera projekty, których celem jest rozwój u młodych ludzi umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

W Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse” można otrzymać dofinansowanie do 8 500 zł na minimum sześciomiesięczne projekty.

O dotację mogą ubiegać się następujące instytucje z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców:

- powiatowe, miejskie i gminne biblioteki,

- miejskie i gminne domy kultury,

- organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów),

- Ochotnicze Straże Pożarne,

- nieformalne grupy dorosłych.

Uczestnikami projektu jest młodzież w wieku od 13 do 19 lat z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców). Zalecana liczebność grupy projektowej to 12-20 osób.

Nowy konkurs zostanie ogłoszony w sierpniu 2019.

Poszukującym inspiracji do działania polecamy bazę projektów dostępną tu: http://rownacszanse.pl/projekty.

Twórcą programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Od 2016 roku regionalnym operatorem w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim jest Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA. Zapraszamy do kontaktu! Informacji udzielają Iwona Olkowicz, Kinga Buńda i Paweł Wilk, pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Poniżej znajduje sie wykaz podręczników do wszystkich klas obowiązujący w I Liceum im. M. Kopernika w roku szkolnym 2019/2020. Można go pobrać na dole strony w formacie PDF.

Kamil Chojnacki z klasy III c zakwalifikował się do kolejnego etapu Olimpiady Historycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" Życzymy sukcesów w etapie okręgowym!

48376512 2382057315154889 3079959857286086656 n